Domů Svět elektromobility Ohlédnutí za ecoRallye Morava 2023

Ohlédnutí za ecoRallye Morava 2023

18. 5. 2023

Druhý závod seriálu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally se konal jako II. Futures Contproduct Classic Rally Morava a odstartoval 12. a 13. května 2023 z Olomouce. Náš tým i nabíječky MyBox nemohly chybět.

 

Naše posádka ve složení Jakub Titěra a Vratislav Krejčíř startovala s nadšením a pevnou vírou v dobré umístění. Jako začátečníci, kteří svůj první závod jeli v Českém Krumlově, měli smíšené pocity.

 

„Je nám jasné, že nemáme šanci soutěžit s elitou v českém seriálu, ale snažíme se dosáhnout co nejlepšího umístění. Myslím, že umístění ve středu startovního pole bude úspěch,“ uvedl Jakub, který jako pilot ovládal naše soutěžní vozidlo VW ID.4 Pro. Celý závod měřil 417 soutěžních kilometrů, z toho druhá část byla dlouhá 269 km. Druhý soutěžní den byl velmi náročný, jel se nepřetržitě 6 hodin. I předchozí tříhodinová noční etapa nebyla jednoduchá, zejména když projíždíte krajinou a lesy. Doslova nám tam lišky dávaly dobrou noc.

„Zdá se, že jízda pravidelnosti je takový sranda závod, ale opak je pravdou. Je to náročná soutěžní disciplína, některé úseky jsou velmi rychlé. Itinerář dostanete 15 minut před závodem a vlastně předem nevíte kam jedete. Je to o rychlé orientaci, počítání, předvídání, sledování mnoha věcí. Je to náročné pro řidiče, tak i pro navigátora. Nejdůležitější je ale vzájemná synergie.“, doplnil kopilot Vraťa.

Nicméně ani přípravu na závod nelze brát na lehkou váhu. Při přepisování údajů o úsecích jsme udělali chybu, což nás hned v první etapě stálo 20 tisíc trestných bodů. Tím jsme přišli o šanci na lepší výsledek a umístění. Neztratili jsme však motivaci a snažili jsme se dojet co nejlépe. I přesto jsme byli 13. z 18 soutěžních posádek. Prostě příště znovu a lépe, budeme se těšit na ecoRallye Bohemia v červenci.

Sdílet článek

Zkopírovat odkaz

Potřebujete poradit?
Napište nám nebo zavolejte.

Náš tým je vám kdykoliv k dispozici.

Kontaktujte nás